Записаться на консультацию

В бій проти меланоми!

28 августа — 2020

Меланома — найнебезпечніша форма раку шкіри..І хоча її доля лише 1% в структурі злоякісних пухлин шкіри, статистика смертності від цього захворювання є найвищою. При діагностиці меланоми на 3, 4 стадії її розвитку, ймовірність одужання складає 4-5%, при діагностиці захворювання на ранній стадії — 95%.

Цифри говорять за себе .. Але є і позитивні новини! Особливо для мешканців Запоріжжя та прилеглих областей. Вперше в Україні, в клініці лазерної медицини та косметології Anabelle представлений експертний дерматоскоп новітнього покоління VIDIX 4.0, розроблений вченими Міжнародної Асоціації Дерматоскопії (IDS).

По-перше, при огляді звичайними дерматоскопами зображення виводиться на екран, а вже висновок: чи є родимка потенційно небезпечною виносить безпосередньо лікар. І тут все впирається в компетентність та досвід фахівця. При огляді дерматоскопом VIDiX всі дані, які ми бачимо на екрані, оцінюються за допомогою штучного інтелекту останнього покоління. Тобто дані комп’ютера зберігають в собі мільйони зображень виявлених раніше меланом по всьому світу і, на підставі висновків кращих онкологів, штучний інтелект сам діагностує ступінь ризику. Імовірність помилки при цьому абсолютно виключена. При цьому не варто забувати, що попередні методи діагностики припускали забір матеріалу, що є травматичним для шкіри. А в разі виявлення онкології також несе ризик появи метастазiв.  Нові методи дерматоскопії не потребують біопсії, є абсолютно не травматичними, безболісними та результативними на всі 100%.  Результат обстеження видається протягом 10 секунд. І в цьому є також чимала заслуга якості зображення WPT — родимка на екрані збільшується в 150 разів, що дає можливість побачити найнепомітніші зміни кольору, країв та форми. А ще апарат має 4 насадки для важкодоступних місць: тепер дерматоскопія не залишить без уваги вушні раковини, міжпальцеву зону  та нігтьові ложа.

По-друге, в експертному дерматоскопі зберігається вся інформація про пацієнта.  Завдяки цьому ми маємо можливість відслідковувати родимки в динаміці: спостерігати їх розвиток та зміни. Адже не завжди родимки вимагають видалення, а до 16 років взагалі не рекомендуються жодні втручання. База даних нашої клініки ведеться з 2007 року та зберігає в собі всю інформацію про пацієнтів Запорізької та Дніпропетровської областей. Тому сам пацієнт, прийшовши на прийом, бачить повну картину та розуміє серйозність ситуації, якщо вона виникає.

По-третє, апарат є мобільним. А це означає, що його легко можна використовувати на виїзді. Щорічно ми робимо безкоштовний огляд жителів Запорізької області: дітей, пільгових категорій громадян. Для таких випадків новий апарат VIDiX для нас є дуже важливим.

І по-четверте, що вкрай необхідно періодично перевіряти родимки, особливо ті, які знаходяться в травмонебезпечних зонах: обличчя, коміркова зона, пахвова, пахова, зона «брючного ременя», зона бретелей та застібок бюстгальтера. Іноді навіть нешкідлива родимка може перерости в рак. А людям з 1 та 2 фототипом: світла шкіра і очі, наявність ластовиння і родимок (більше 25 невусів) та ті, у кого в родині була меланома, повинні проходити обов’язкове обстеження раз на рік. 

Ефективна діагностика та видалення потенційно небезпечної родимки виключає в подальшому ризик переродження її в меланому.

Полезные статьи

Вас также должны заинтересовать статьи на похожие темы
Перейти к нашему блогу
Перейти ко всем процедурам

Узнавайте об акциях Anabelle первыми. Подписывайтесь на нашу рассылку

Контакты

Мы ждем вас в гости

Запорожье, ул. Троицкая, 35
Следите за нами